ماآماده ایم
خرمشهرراخداآزادکرد/سالروزگرامیداشت سوم خرداددرسیب وسوران
سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ - ساعت ۱۸:۰۷:۳۴
کد مطلب: 39827
 
مراسم حماسه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهربه همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه و با حضور فرماندار ،مسئولان شهرستانی ، ائمه جمعه و جماعات ، فرمانده انتظامی ، خانواده معظم شهدا و عموم مردم در مسجدمحمد رسول الله (ص) شهرستان سیب وسوران برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیب و سوران ، مراسم حماسه سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه وبا حضور فرماندار ،مسئولان شهرستانی ، ائمه جمعه و جماعات ، فرمانده انتظامی ، خانواده معظم شهدا و عموم مردم در مسجد محمدرسول الله (ص) شهرستان سیب و سوران برگزار شد.

در این مراسم سرهنگ حسین فروغی فرمانده سپاه سیب و سوران، ضمن عرض خیرمقدم و تبریک اعیاد شعبانیه و سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت : زبان و قلم از بیان مصائب و مشکلات حزن انگیزی که رزمندگان در جریان آزاد سازی خرمشهر متحمل شده اند ناتوان است.

وی افزود : صدام به کمک آمریکا و کشورهای غربی در صدد ضربه زدن به اعتقادات مردم و انقلاب نوپای ایران اسلامی بود ، اما نیروهای مجاهد ایرانی با اتکا و توکل به خداوند ، وحدت ، مقاومت و فداکاری اجازه تحقق آن را ندادند و پیروز شدند.

سرهنگ فروغی با اشاره به سخن رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه خرمشهر را خدا آزاد کرد، افزود: وقتی مسلمان با ایمان قوی خود به خداوند وصل باشد، اتفاق‌های بزرگی رخ می‌دهد که یکی از آن وقایع، آزادسازی خرمشهر است.

فرمانده سپاه سیب و سوران گفت : اکنون نیز باید با توکل به خداوند و با پیروی از فرمایشات ولایت فقیه و حفظ وحدت ، استکبار جهانی ، دشمن اسلام و انقلاب را مثل همیشه شکست دهیم.

اهمیت پیروزی خرمشهر، باعث پیروزی ایران در جنگ ۸ ساله شد.
فرماندار شهرستان سیب و سوران مهندس عیسی زاده نیز با تبریک نیمه شعبان و آزاد سازی خرمشهر ، روز ایثار و مقاومت و شهادت گفت: سلام و درود بر روح پاک شهیدانی که با خون خود انقلاب و میهن عزیز ایران را حفظ و حراست کردند.

وی افزود : این شهیدان قدرت مردمان ایران زمین را به جهانیان نشان دادند و باعث شدند اکنون با وجود ناامنی های خاورمیانه ما بتوانیم در صلح و آرامش زندگی کنیم.

مهندس عیسی زاده گفت : اهمیت پیروزی خرمشهر ،باعث پیروزی ایران در جنگ ۸ ساله شد ، جنگ به ایران تحمیل شد ولی خاکی از ایران جدا نشد.

وی ادامه داد : پیروزی در این جنگ باعث شد کشورهایی که حامی صدام بودند بر علیه خود او در عراق عملیات انجام دهند و اورا نابود سازند.

فرماندار شهرستان سیب و سوران در پایان گفت : امیدوارم با اطاعت از رهنمودهای مقام معظم رهبری و حفظ و حراست از دستاوردهای انقلاب ، ایران اسلامی بعنوان کشوری ک خواستار و منادی صلح و دوستی در جهان است بتواند پرچم دار اسلام و وحدت شود.

 

شما گمان نکنید کسانی که در راه خداوند متعال کشته شوند ، مرده اند ، بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.

مولوی ملازهی امام جمعه اهل سنت شهر هیدوچ با تبریک به مناسبت سالروز حماسه سوم خرداد گفت:سوم خرداد یک حماسه ملی است حماسه حضور مردم در جشن پس از پیروزی، لذا پاسداشت فتح خرمشهر در گرو پاسداشت حضور مردمی در همه صحنه‌ها است.

وی با اشاره به سخنان خداوند در قرآن کریم اظهار داشت : شما گمان نکنید کسانی که در راه خداوند متعال کشته شوند ، مرده اند ، بلکه زنده اند و در نزد پروردگارشان روزی می خورند.
مولوی ملازهی ادامه داد : اگر امروز در هر شهر و روستا به گلزار شهیدان گذر کنیم و تاریخ نقش بسته بر سنگرها را مرور کنیم، خواهیم دید که مجموعه شهیدان سوم خرداد ۱۳۶۰ الگویی کوچک از ملت مقاوم ایران است که چونان سپهری پر ستاره می درخشد.

وی افزود : هر نعمتی ک ما اکنون در کشورمان از آن بهرمندیم از زحمات انقلاب و خون شهدا در جنگ های تحمیلی است ، لذا برماست که راه شهدا را ادامه دهیم و از انقلاب و اسلام پاسداری نماییم.

مولوی ملازهی با قطعه شعری سخنان خود را پایان داد.

مراسم با نواختن زنگ مقاومت و پیروزی و اهدا هدایایی به خانواده های معظم شهداء پایان یافت.

 

IMG_4103

IMG_0030

IMG_0033

IMG_0038

 

IMG_0042

IMG_0047

IMG_0054

 

 

IMG_0073

IMG_0078

IMG_0082

IMG_0089

IMG_0090

IMG_0092

 

 

 

 

 
 
 
 


معادله امنیتی: *