انقلابی و خدمتگزار بودن بسیج بر کسی پوشیده نیست / محرومیت زدایی، خدمات رسانی و اقتصاد مقاومتی از اهداف مهم بسیج در سیب و سوران
سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ساعت ۲۰:۵۶:۰۸
کد مطلب: 43808
 
بسیجی تلاش می کند، جهاد می کند، خستگی نمی داند خدمت را بی منت انجام می دهد و یاور مستمندان و حامی محرومان است و در برابر ظالمان با تمام قوایش می ایستد.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیب وسوران، امروزه همه افراد و اقشار اعم از روستایی، شهری، پیر، جوان، کارگر، کارمند، مهندس، دکتر و…با اسم بسیج و سپاه آشناییت دارند و بسیج را پناهگاه و محرم مشکلات خود می دانند این رابطه یکطرفه نیست، بلکه تمامی رده های بسیج و سپاه هم همیشه و در همه حال با آغوشی باز پذیرای مردم هستند.

هفته بسیج است بسیجی که انقلابی وخدمتگزار بودن آن برکسی پوشیده نیست . تلاش می کند، جهاد می کند، خستگی نمی داند ، خدمت را بی منت انجام می دهد و یاور مستمندان و حامی محرومان است و در برابر ظالمان با تمام قوایش می ایستد.

در شهرستان سیب و سوران که یکی از نقاط مرزی و محروم می باشد مشکلاتی وجود دارد اعم از بیکاری، اعتیاد، ماهواره و…که در کنار سایر ادارات، بسیج با تمامی امکانات موجودش در راستای بر طرف کردن این مشکلات پیشی گرفته است، به کثرت دیده می شود که سپاه امروزه با توجه به تحریم هایی که بر علیه کشور مان وارد شده طبق منویات مقام معظم رهبری در راستای روند و پیشرفت فعالیت های اقتصادی در کشور یکی از مأموریت های ویژه  خود را اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی دانسته است ،اقتصاد مقاومتی در اینجا یک شعار نیست یک واقعیت وهدف است ، هستند بسیجیانی مانند یاسر کبدانی که با داشتن مدرک کارشناسی تولید داخلی و حمایت از اقتصاد مقاومتی را مقدم بر کار اداری دانسته و تلاش می کند تا با پرورش دام های محلی و ایجاد گلخانه و استخرماهی بتواند خودکفا باشد وگوش به فرمان رهبرش بتواند قدم کوچکی در این خصوص بردارد و برای ۵ نفر دیگر نیز اشتغالزایی کند.

در این شهرستان بسیجی وغیر بسیجی در قالب های مختلف تولیدی ورود پیدا می کنند و با استفاده از بسیج سازندگی در قالب های مختلف نخلکاری، پرورش مرغ ،بوقلمون ،صنایع دستی، سوزن دوزی ، پرورش ماهی ، زنبور عسل و بسیاری از عرصه های مختلف دیگر شروع به فعالیت و اشتغال زایی می کنند.

در عرصه فرهنگی سپاه هیچگاه برنامه ها و مناسبت های سال را فراموش نمیکند ودفاع و زنده نگه داشتن آرمان های ارزشمند انقلاب اسلامی را وظیفه ذاتی خود می داند و با برگزاری یادواره های شهداء و برگزاری نمایشگاه های عکس و اعزام بسیجیان به اردوهای راهیان نور و محافل انس با قرآن وکلاس های طرح صالحین باعث ترویج فرهنگ ایثار وشهادت و ایجاد روحیه شهادت طلبی و ایثارگری در جامعه شده است و با این حرکت کلمه بسیج را در خانواده ها نهادینه کرده است.

درخصوص اشتغالزایی و بومی گرایی در این شهرستان جدا از نیروهای بسیجی که در حوزه مرز خدمت می کنند نیروهای کادر سپاه سیب و سوران  و حوزه های مقاومت از نیروهای بومی و اهل سنت در مسئولیتهای مهم و حساس درحال خدمت هستند، اینجا بسیج و سپاه شیعه و سنی ندارد هر دو برابر و برادر هم گوش به فرمان رهبر و مطیع ولایت فقیه اند و با تمام وجود برای شهر و کشورشان خدمت می کنند.

از دیگر مشکلاتی که بعضی از جوانان سیب و سورانی به آن مبتلا هستند مشکل رفتن به خدمت مقدس سربازی است، این جوانان با آنکه وفاداری خود را در عرصه های مختلف و حضور در مراسم های ملی وفاداری خود را به کشورشان ثابت کرده اند بخاطر مشکلات خانوادگی و اینکه بعضاً در سن پایین ازدواج کرده  کرده و دارای فرزندان متعدد و گاهاً دو همسر می باشند و از لحاظ معیشتی بسیار در مضیقه هستند ، از رفتن به خدمت سربازی امتناع می کنند که در این زمینه نیز سپاه با آغوشی باز در طرحهای مختلف جوانان منطقه را که بسیجی باشند به عنوان سرباز جذب و در نزدیکترین محل سکونتشان جهت ادامه خدمت منتقل می کند.

حتی ضوابطی در نظر گرفته است که سربازان متاهل و یا دارای مشکل معیشتی را همه جوره حمایت کند تا لطمه ای به زندگیشان وارد نشود.

این مورد به عینه مشاهده می شود  که اکثر جوانان این شهرستان که محل خدمتشان در سپاه بوده است، بعد از اتمام خدمت با روحیه ای دوچندان و با رضایت کامل با بسیج همچنان در ارتباط هستند.

سپاه و بسیج در امر ورزشی هم فعالیت دارد تمامی پایگاههای بسیج  دارای تیم های مختلف ورزشی هستند که این تیم ها با هزینه و امکانات  سپاه روز به روز بر پیشرفت خود می افزایند و درایام مختلف نیز جام ورزش بر گزار می کند تا بسیجیان دور هم جمع شوند و با هم به رقابت بپردازند نه رقابت منفی بلکه رقابت مثبت، رقابتی  که  شور و نشاط خاصی بین ورزشکاران برقرار کند.

در تمامی روستاها و دهستان های این شهرستان  برنامه های ورزشی زیادی اعم از دوچرخه سواری، دومیدانی، مسابقات فوتسال، فوتبال و والیبال برگزار می شود، سالن  و سوله های ورزشی برای خواهران و براداران توسط بسیج سوران ساخته شده است تا با توجه به اینکه امکانات ورزشی این شهرستان محدود است بسیجیان بتوانند به صورت رایگان از این امکانات استفاده کنند.

بنابه فرموده پیامبر اکرم (ص) امنیت و سلامت دو نعمت مخفی الهی اند.

سپاه این حدیث را بسیار قدر می داند و در این راستا تلاش فراوانی کرده است و می کند، مناطق محروم و مردمی که دسترسی به پزشک و یا حتی هزینه درمان خود را ندارند را شناسایی و تیم پزشکی به آن مناطق اعزام می کند تا بصورت رایگان افراد بیمار را مداوا و نیز داروی رایگان در اختیار آنان قرار می دهند، درکنار سلامت جهت برقراری تامین امنیت نیز تلاش می کنند.

در تمامی روستاها پایگاهها بسیج افتتاح کرده  و حتی در بعضی از روستاههای بزرگ پایگاههای دسته رزمی دارد که بسیجیان با جان ودل در آنجا خدمت می کنند و همیشه در همه حال آماده هستند و در تمامی زمینه ها در کنار سایر نیروهای نظامی برای تامین امنیت مردم تلاش می کنند، تمامی بسیجیان بومی همان روستا هستند و دلسوز مردم و روستایشان.

درسیلی که در مرداد ماه سال ۹۲ باعث تخریب حدود ۶ روستا از این شهرستان شد این بسیج بود که با عزمی راسخ و در کنار دیگر نیروهای امدادی وبا کار تیمی مشترک موفق شدند خانوارهای سیل زده را اسکان داده و بسیاری از لوازم خانگی آنان را از میان آب های گل آلود بیرون بکشند.

گروههای جهادی  بسیج سیب و سوران کماکان مانند گذشته  آمادگی خدمات رسانی به مردم محروم روستاها را درتمامی زمینه ها اعم از کمک به کشاورزان، سازندگی و… دارند.

این شهرستان ۴ شهید بسیجی را به انقلاب تقدیم کرده است، شهید اسحق ملازهی، شهیدمحمد اسلام زومکزهی، شهید عبدالرب پیام و شهید ایوب ایزدخواه، اینها جوانانذ بسیجی بودند که در ماموریتهای بسیج جانانه جان دادند، سلام و درود بر آن ها و راهشان پررهرو باد.

انتهای پیام/

 

 
 
 


معادله امنیتی: *