امداد رسانی ادامه دارد/ محور سوران خاش همچنان مسدود+تصاویر
سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۱:۵۸:۴۰
کد مطلب: 45086
 
در پی بارش باران که چند روزی است جنوب سیستان و بلوچستان و به طبع شهرستان سیب و سوران را فرا گرفته، باعث خوشحالی و شکرگزاری مردم به درگاه خداوند بزرگ و همچنین ایجاد مشکلاتی در جاده ها، روستاها، باغها و تاسیسات شهری شده است.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیب و سوران، در پی بارش باران که چند روزی است جنوب سیستان و بلوچستان و به طبع شهرستان سیب و سوران را فرا گرفته، باعث خوشحالی و شکرگزاری مردم به درگاه خداوند بزرگ و همچنین ایجاد مشکلاتی در جاده ها، روستاها، باغها و تاسیسات شهری شده است.

بسیاری از روستاییان از رودخانه های جاری با ایجاد مسیر انحرافی برای باغ هایشان آب ذخیره می کنند.

باران، دیشب موجب قطعی ۳ ساعته ی برق و آنتن موبایل در روستاهای چاه محمود و روستای کناری  گردید که اکنون بر طرف شده.

در منطقه پسکوه چند وقتی است به دلیل قطع فیبر نوری مشکل ارتباطی شبکه تلفن همراه و خط ثابت وجود داشته و همچنان ادامه دارد.

نبود پل بر مسیر این رودخانه ها منجر به بسته شدن مسیر و بروز چنین مشکلاتی شده است.

هنوز میزان خسارت سیلاب در این شهرستان برآورد نشده است و جلسه ی ستاد بحران در حال برگزاری می باشد که تصمیمات و نتایج آن متعاقبا اعلام می گردد.

دین محمد جهاندیده رئیس جمعیت حلال احمر شهرستان در گفتگو با سیب و سوران گفت: نیروها و امدادگران هلال احمر شهرستان از روز آغاز بارندگی در حال امدادرسانی هستند و تلاش برای بازگشایی محورها و کمک رسانی همچنان ادامه دارد.

وی افزود: محور مواصلاتی سوران به مهرستان بازگشایی شده ولی تردد به کندی انجام می شود، محور سوران به خاش نیز همچنان مسدود می باشد.

جهاندیده با اشاره به اینکه تا به حال تعداد ۲۰ خانوار آسیب دیده در روستای کناری از توابع پسکوه خسارت دیده اند، گفت: امدادرسانی ادامه دارد و اقلام از جمله آب معدنی، نان و کنسرو در میان مردم توزیع گردید است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۲خانوار نیز در این روستا آب به خانه هایشان نفوذ کرده و کمک رسانی وسایل زندگیشان خارج و اقلام امدادی از جمله چادر، والر، موکت و پتو دریافت نموده اند.

رئیس جمعیت حلال احمر شهرستان اظهار داشت:  تعداد ۳۰ نفر دیشب در پایگاه تصادفات جاده ای رحمت آباد اسکان و  بین آنان نیز اقلام امدادی توزیع گردید.

جهاندیده با اشاره به اینکه برخی از جاده ها فاقد پل هستند، افزود: امدادگران ۶ خودرو را که در سیلاب این مسیرهای مواصلاتی گرفتار بودند، نجات دادند.

وی در پایان گفت: در صورت درخواست  هر گونه کمک با شماره ی ۱۱۲ و شماره ی اداری ۰۵۴۳۷۶۹۲۸۹۹ تماس بگیرند و از مردم خواست تا به هشدارها توجه کنند و تردد غیر ضروری پرهیز شود.

 

انتهای پیام///

 

 
 
 


معادله امنیتی: *