دهواری:
۵۰۰ کودک تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سیب و سوران سبد غذایی دریافت کردند
چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ - ساعت ۱۵:۵۱:۵۸
کد مطلب: 45278
 
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سیب و سوران گفت: 500 سبدغذایی به کودکان نیازمند تحت حمایت این سازمان و مبتلا به اختلال رشد اهدا گردید.
 

دهواری مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سیب و سوران در گفتگو با سیب و سوران،  با تبریک ایام الله فرخنده ی دهه ی فجر، از اهدای ۵۰۰ سبدغذایی به کودکان نیازمند تحت حمایت این سازمان و مبتلا به اختلال رشد از ابتدای سال جاری خبر داد.

وی هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح سلامت و تامین و بهبود تغذیه، پیشگیری از پیشرفت سوء تغذیه در کودکان زیر شش سال عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۵۰۰ سبد غذایی شامل: برنج، نخود، لوبیا، عدس، پنیر، مرغ و…  بین خانواده های این کودکان به ارزش ۹۵۰ میلیون ریال توزیع شد.

دهواری با اشاره به پرداخت کمک هزینه اجاره مسکن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد به منظور استحکام و تقویت بنیان خانواده افراد بی بضاعت، ادامه داد: به منظورکمک به وضعیت زندگی و معیشت خانواده های تحت پوشش، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۸ میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی،  کمک هزینه اجاره مسکن به ۵ خانوار نیازمند پرداخت شده است .

وی با بیان اینکه خانواده‌های تحت پوشش این نهاد در قالب طرح مددجویی شامل زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های ایتام، سالمندان و از کار افتادگان هستند، عنوان کرد: از ابتدای  سال جاری حدود ۲۴ میلیارد ریال در سرفصل‌های مختلف به ۳۹۳۶ خانواده‌ تحت پوشش  بعنوان کمک معیشت پرداخت شد.

دهواری اذعان داشت: سالانه بیش از ۳۵ سرفصل خدماتی به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد پرداخت می‌شود و خوشبختانه با رویکردهای اتخاذ شده خدمات امداد به صورت هدفمند و براساس نیازهای مددجویان به آن‌ها ارائه می‌شود.

مدیر کمیته امداد سیب و سوران گفت: به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در ۹ ماهه ی اول سال جاری حدود ۸ میلیون ریال هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات درمانی و بهداشتی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است، اظهار داشت: این نهاد فعالیت‌های بهداشتی و درمانی گسترده‌ای را از لحاظ بهداشت فردی، محیطی، کاری و اجتماعی در دستور کار خود قرار داده و با ارائه خدمات در بخش‌های مختلف توانسته گامی مثبت در ارتقاء سطح زندگی نیازمندان بردارد.

دهواری ادامه داد: سرفصل‌های فعالیت‌های بهداشتی کمیته امداد عبارتند از اهدای اقلام بهداشتی، احداث و بهسازی سرویس‌های بهداشتی، ارائه خدمات بهداشتی در مجتمع ها، رفع سوء تغذیه کودکان زیر ۶ سال است.

انتهای پیام///

 

 

 

 
 
 


معادله امنیتی: *