اجرای مرحله ی دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال در سیب و سوران
دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۴:۰۴:۵۴
کد مطلب: 46033
 
مرحله ی دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر 5 سال در شهرستان سیب و سوران آغاز شد.
 

به گزارش سیب و سوران، فلج اطفال نوعی بیماری حاد ویروسی است که هیچ درمانی برای این عارضه وجود ندارد و فقط می توان با واکسن از وقوع آن پیشگیری کرد این ویروس از طریق دهان یا بینی وارد بدن می شود و در حلق و مجرای گوارشی تکثیر و از طریق خون و مایع لنف در تمام بدن پخش می شود.

ایوب کردتمینی معاون مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران در گفتگو با خبرنگار ما از اجرای مرحله ی دوم طرح واکسیناسیون فلج اطفال در شهرستان خبرداد.

وی افزود: این طرح همزمان با سراسر استان آغاز و تا ۹۵/۱۲/۴  ادامه دارد که تیمهای عملیاتی ۲ نفره ی واکسیناسیون فلج اطفال بصورت خانه به خانه مراجعه می کنند.

کرد با اشاره به اینکه این طرح در استان های استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان اجرا می شود، ادامه داد: تمامی کودکان زیر پنج سال واکسن دو ظرفیتی خوراکی دریافت می نمایند.

وی اظهار داشت: از مردم شریف شهرستان سیب وسوران درخواست میشود تا با تیم های عملیاتی مرکزبهداشت نهایت همکاری را برای اجرای کامل طرح داشته باشند و در صورت عدم دریافت قطره خوراکی فلج اطفال به تیم های ثابت که در پایگاههای بهداشتی و مراکز خدمات جامع سلامت مستقرهستند مراجعه نمایند.

 

photo_2017-02-21_00-50-01

photo_2017-02-21_00-50-10

photo_2017-02-21_00-50-21

 

انتهای پیام///

 

 
 
 


معادله امنیتی: *