رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید عنوان کرد:
ردپای خواهزاده رئیس بنیاد شهید در پرونده بانک دی/ اعطای صدها میلیارد تومان وام به شرکت‌های سوری/ بنیاد شهید جای “مدیران کاسب” نیست
جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ - ساعت ۱۰:۳۰:۲۷
کد مطلب: 46065
 
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید گفت: بانک دی در شرایط سختی به سر می برد زیرا صدها میلیارد تومان وام به شرکت هایی که وجود خارجی ندارند، داده شده است.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیب و سوران، به نقل از عصرهامون امیر خجسته، رئیس کمیته تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در گفتگو با “نافع” افزود: مدیرعامل بانک دی، مشکلات بسیاری را برای آن ایجاد کرده و در قبال پرداخت وام های کلان به شرکت های سوری، تضامین بسیار ضعیفی را گرفته است.

وی از دست داشتن خواهرزاده رئیس بنیاد شهید به عنوان مشاور در پشت پرده ماجرای بانک دی خبر داد و افزود: افرادی که در بنیاد شهید دست به تخلفات مالی زده اند؛ نیروهای خود بنیاد نبوده و از جاهای دیگری آمده اند و همین انتصابات موجب بروز مشکلاتی نظیر فساد اقتصادی در بانک دی شده است.

خجسته تصریح کرد: با پیگیری های انجام شده، تعدادی از افراد متخلف، دستگیر و بخش زیادی از ارقام برگشته است.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید جای “مدیران کاسب” نیست، خاطرنشان کرد: تذکرات لازم به رئیس بنیاد شهید درباره تعیین تکلیف افراد متخلف داده شده و در مجموعه بنیاد شهید باید مدیران قوی بر سر کار بیایند نه افرادی که به دنبال کار و فعالیت اقتصادی برای خود هستند.

انتهای پیام/

 
 
 


معادله امنیتی: *