معاون مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران:
ویروس تب کریمه ی کنگو در دام آلوده قابل تشخیص نیست/ عدم مشاهده این بیماری در سیب و سوران
شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۵۰:۲۸
کد مطلب: 46148
 
معاون مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران گفت: تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به بیماری تب کریمه ی کنگو در سیب و سوران مشاهده نشده است.
 
ایوب کردتمینی معاون مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران در گفتگو با خبرنگار سیب و وسوران اذعان داشت: تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به بیماری تب کریمه ی کنگو در سیب و سوران مشاهده نشده است.
وی افزود: بیشترین مصرف گوشت دراین شهرستان بصورت لاشه ی دام و از دامداران محلی تهیه می شود که همشهریان عزیز توجه داشته باشند، تب کنگو به دلیل نداشتن علایم ظاهری همانند کاهش وزن و یا شیر در دام، برای دامداران، وجود کنه آلوده به ویروس قابل تشخیص نبوده و مورد توجه قرار نمی گیرد.
کرد تمینی با بیان اینکه برای پیشگیری از این بیماری علاوه بر کلاسهای آموزشی، نظارت ها بهداشتی بر کشتار دام ها افزایش داده شده، اذعان داشت: یکی از راه های جلوگیری از ابتلا به این بیماری، ذبح بهداشتی دام در کشتارگاه ها، نگهداری لاشه دام به مدت ۲۴ ساعت در یخچال و کنترل مراکز عرضه دام و کنترل انتقال دام از مناطقی که  این بیماری در آنجا شایع  است.
معاون مرکز بهداشت شهرستان سیب و سوران با اشاره به اینکه در برخی نقاط استان این تب مشاهده شده ادامه داد: یکی از مراقبت های جدی در برابر کنه، له نکردن کنه ها با دست از سوی دامداران و از کشتن کنه به صورت سنتی و له کردن با دست پرهیز کنند.
وی اظهار کرد: بیماری تب کریمه کنگو به هیچ وجه در دام آلوده قابل تشخیص نیست و دام به عنوان ناقل بیماری ویروس را از خود دفع می کند.
انتهای پیام/
 
 
 


معادله امنیتی: *