اعطای ۶ میلیارد ریال تسهیلات به رها یافتگان از اعتیاد
سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۴۱:۰۵
کد مطلب: 46198
 
جلسه شورای فرعی مبارزه بامواد مخدر شهرستان سیب وسوران به ریاست عیسی زاده فرماندار شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
 

به گزارش سیب و سوران، محمد قاسم عزیزی مسئول روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیب و سوران از برگزاری اولین جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر شهرستان در سال جاری و با حضور اعضای شورا در محل سالن فرمانداری خبر داد.

در این جلسه مهندس عبدالصمد عیسی زاده فرماندار شهرستان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدانی که در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر جانشان را از دست دادند، گفت: کشور عزیزمان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و در این راه سالانه دهها نفر از نیروهای نظامی و انتظامی به شهادت می رسند.

وی افزود: همه اینها در حالیست که عمده ترین کشورهای مصرف کننده مواد مخدر کشورهای غربی و اروپایی هستند و این کشورها و استکبار جهانی استفاده ابزاری و سیاسی از برخوردهای نظام‌ با سوداگران مرگ می نمایند و با حربه حقوق بشر دروغین خود سعی در تحت فشار قرار دادن کشور دارند.

مهندس عیسی زاده اظهار اظهار داشت: باوجود اینکه کشور افغانستان دارای حکومتی مستقل است و نیروهای ائتلاف نیز در کنار آنها هستند، روز به روز شاهد افزایش میزان زیر کشت خشخاش و تولید مواد مخدر هستیم، بطوریکه در ۳ ماهه ابتدایی سالجاری بیش از ۲ تن انواع مخدر در شهرستان توسط نیروی انتظامی و پلیس مبارزه با مواد مخدر کشف و ضبط شده اند.

فرماندار شهرستان سیب و سوران با بیان اینکه آسیب های ناشی از مواد مخدر و اعتیاد برای خانواده های که افراد معتاد در آنها وجود دارد بسیار سنگین و خطرناک هست و می بایست سازمانهای مردم نهاد برای کاهش این آسیب ها وارد عمل شوند و با ارائه خدمات مشاوره ای و درمانی این آسیب ها را به حداقل کاهش دهند و سیاسیت دولت به سمت تقویت و حمایت از سازمانهای مردم نهاد است، اذعان داشت: در این خصوص ۶ میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات به افرادی که ترک اعتیاد نموده اند در نظر گرفته شده تا بتوانند برای خودشان اشتغال ایجاد نمایند.

وی با اشاره به اینکه راه اندازی اورژانس اجتماعی، وجود دو موسسه مردم نهاد و وجود مرکز کمپ ترک اعتیاد رها از جمله اقداماتی هستند که در راستای مقابله با بلای خانمان سوز اعتیاد در سیب و سوران به افراد و خانواده های که دارای فرد معتاد هستند خدمات مشاوره ای،درمانی و ترک اعتیاد ارائه می نمایند، تصریح کرد: قرار بر این است تا در آینده ای نزدیک جشن پاک و رهایی یافتگان از دام اعتیاد در شهرستان و با حضور مقامات استانی برگزار گردد.

 

انتهای پیام///

 
 
 


معادله امنیتی: *