معاون امنیتی استانداری سیستان وبلوچستان:
​انفجار شب گذشته در داخل پاکستان بوده است/ مهاجمان به بخشداری تحت تعقیب قضایی
پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۸:۱۴:۰۳
کد مطلب: 46256
 
معاون امنیتی انتظامی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: صبح امروز کلیپی از یک حادثه در فضای مجازی منتشر شده که انتشاردهندگان آن را به استان سیستان وبلوچستان نسبت داده اند که صحت ندارد.
 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سیب وسوران، محمد هادی مرعشی در گفتگو با عصرهامون اظهار کرد: از صبح امروز کلیپی در فضای مجازی و به خصوص در کانال های خبری معاند و مخالف نظام مبنی بر انفجار مین در مناطق مرزی سیستان وبلوچستان منتشر شده است که به هیچ وجه صحت ندارد.
وی ادامه داد: واقعیت ماجرا این است که در منطقه مرزی جالق سراوان قاچاقچیان سوخت و کسانی که در بحث سوخت کشی فعال هستند تردد می کنند که متاسفانه به دلیل منفجر شدن شیء ای نامعلوم که ماهیت آن در دست بررسی است، یک نفر مجروح و یک نفر دیگر جان خود را از دست می دهد.
وی ادامه داد: بر خلاف آنچه در فضای مجازی منتشر شده است این انفجار در داخل خاک پاکستان بوده و ارتباطی به داخل ایران نداشته است اما در ادامه این انفجار، عده ای افراد ناشناس و فرصت طلب با تجمع در مقابل بخشداری جالق، باعث مجروحیت بخشدار و تخریب تجهیزات و امکانات بخشداری شده اند.
وی تاکید کرد: پس از ورود فرماندار به منطقه و بررسی وضعیت موجود و کسب اطلاع از افراد مطلع و معتمدین منطقه مشخص شد کسانی که به بخشداری جالق حمله ور شده اند به هیچ وجه بومیان منطقه نبوده و صرفاً مهاجرانی بوده اند که در بحث قاچاق سوخت در منطقه فعالیت داشته اند.
مرعشی با بیان اینکه شناسایی مهاجمان در دستور کار قرار دارد بیان کرد: با تمامی کسانی که به طور غیرقانونی وارد بخشداری شده و اقدام به تخریب اموال عمومی کرده اند به شدت برخورد خواهد شد.
انتهای پیام/

 
 
 


معادله امنیتی: *